Çamlık Cad. No:1 Fatih Sultan Mehmet Camii Altı Onur market Avm Beylikdüzü/İstanbul

Fotoğrafım

 Firmamız 2008 yılında şu an bulunduğu yerde, İlgili Kamu Kurum ve Kuruluşlarından alınması gerekli tüm Lisans, Çalışma İzin Belgeleri ve Ruhsatları alarak hizmete girmiştir. 

 Bu 8 yıllık dönem içerisinde Ürün ve Hizmet kalitesinden ödün vermeden siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmektedir.  

11 Ekim 2016 Salı

NAR KABUKLARINI SAKIN ATMAYIN !!!


Prof. Dr. Uslu, evde sıkılan narın kabuklarının asla atılmaması gerektiğini de belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:
”Gölgede veya 40-50 dereceyi geçmeyecek ortamlarda kurutarak, ufaladığımız nar kabuklarını serin bir yerde saklayalım.
Daha sonra 100 gram kaynamış suya, 2 gram nar kabuğu atarak, yaklaşık 10 dakika kaynatıp suyunu hemen her gün çay olarak tüketelim. Böylece başta kanser, kalp ve şeker hastalıkları olmak üzere pek çok hastalıktan kendimizi korumuş olacağız.
Hatta çay içmekten üşenirsek, kurutulmuş ve parçalanmış nar kabuklarını, kahve çekme makinelerinde toz haline getirip, bir çay ya da kahve kaşığı tozu salata, peynir gibi gıdalarla direk olarak ta tüketebiliriz.
Özellikle şeker hastaları beta hücrelerini artıracak bu tozu tüketmeye özel çaba göstermelidir. Genelde tüm meyvelerde olduğu gibi narın da en değerli yeri kabuğudur. Bir ilaç gibi içtiğimiz nar suyundan arta kalan kabukları da asla atmayalım ve başta kanser, şeker ve kalp olmak üzere hemen hemen tüm hastalıklardan korunalım.”
HEMEN SİZDE PAYLAŞIN...ŞİFA OLSUNYemyeşil Aktar
Beylikdüzü / İstanbul


3 yorum:

 1. Narın taneleri yakut,
  Kabuğu beyaz altına benzermis
  Şifa kaynağı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de yillardir nari soymadan once iyice yikar, dikkate soyar, kabuklarini kucuk parcalara ayirip, golgede kuruturdum. Kis boyunca hem bol bol cay yapar tuketir, hem de bol bol ese dosta hediye ederdim. Cok kisiyide alistirdim. ;))
   Londra'dan sevgiler

   Sil
 2. HARIKAA SU ANDA ELIMDE NAR KABUKLARI VAR NE YAPMAM LAZIM DIYE ARASTITIRKEN SIZIN BLOKUNUZU BULDUM :) AUSTRALYADAN SEVGILER

  YanıtlaSil